2017 de Moda Mermer Sehpa ve Masa

2016 yılı mobilya da tam bir ahşap yılı oldu diyebiliriz ancak ikinci çeyrekle beraber mermer materyal olarak göz kırparak yeni sezonda ben de varım dedi ve son zamanlarda sehpa ve masalarda kullanılmaya başladı.

Tahminlerimize göre yeni sezonda daha açık tonlar ev dekorasyon çalışmalarında kullanılacak. Daha soft, daha beyaz ve yeşillikler tasarımlarda yerlerini alacak gibi.

Aslında bu konuda başarılı iç mimar Esat Fişek’in son çalışmalarında örneklerini görmekteyiz. Tabi açık tonlarda yapılan dekorasyon çalışmalarında ahşap yine kendine yer bulurken, mermer daha sık kullanılmakta.

Mermer sehpa ve masa çalışmalarında kombinasyonu yine sezonun ahşap detayları ve metal oluşturuyor.

Rustik endüstriyel stil dekorasyonun tersine mermer modellemeler bu sene modern iskandinav tarzının habercisi diyebiliriz.

Modern tarz da dekorasyon arayışınız varsa ve açık renkleri benimsiyorsanız mermer kalite algısı için kaçınılmaz olacak.

Şimdilik yaşam alanları için ön yargılı bir hava hakimse de doğal ahşap masaların kullanımı yaygınlaşması gibi mermer masa modelleri de tercih edilir hale gelebilir.

Mermer sehpa ve masa modelleri fiyat anlamında tatminkar olmayabilir ancak kalite algısı oluşturma güdünüz için tercih edebilirsiniz.

Bunun yanısıra mermer görünümlü mobilya kaplamaları ile modern mobilya modellerinde de kullanılır hale gelebilir diye tahmin ediyoruz. Belki de bu anlamda İstanbul Mobilya Fuarında da örneklerini görebiliriz.

Facebook Yorumları

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir