İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

2016 İsmob İzlenimleri

Gündem 15 Ocak, 18:02'de eklendi

 

2016İSMOBGENEL

Bu sene İstanbul mobilya fuarlarından birincisini Mobdizayn olarak geride bırakmış bulunuyoruz. Güzergahımız Bursa’dan hızlı feribot ile Yenikapıya oradan da Beylikdüzü istikameti şeklinde idi. Yenikapı dan sonra sahil yolundaki çalışma sebebiyle biraz zahmetli bir yolculuktan sonra Tüyap Fuar merkezine sorunsuz varabildik ve başladık gezmeye…

İlk bakışta biraz soluk bir yüzü vardı fuar alanında ki o alışılagelmiş Türkiye’nin en büyük mobilya fuarı havasından yoksundu. Bu noktada geçen yılları arar gibiydi. Aslına bakılırsa Türkiye’nin en büyük mobilya şirketlerinin önder olduğu bir fuar dı ancak her nedense sakin bir havası vardı.

2016-İSMOB-İÇ

Sadece dışarıda değil içeriye girdiğimizde de alışık olduğumuz insan kalabalığını da arar olduğumu dile getirmek isterim. İlk yazımızda paylaştığımız gibi (link : ismob mu imob mu) birlikten kuvvet doğarın tersi olduğunda dağılma yaşanabilir hadisesini hissetmedim değil. Bu bizim için üzücü bir durum çünkü fuarı görmek isteyenler bir kerede bütün mobilya kreasyonlarını görmek isteyeceklerdir ancak bu durumdan ötürü ay da iki defa istanbul seyahati yapmak zorunda kalacak olanlar iki fuardan birini tercih edebilir bu da fuarlardan birinin daha sönük olma sebebini doğurabilir. Tabi bu fuar için çok sakindi demek için İmob fuarını görmek gerekiyor kesinlikle.

Ancak söylemeliyim ki bu fuarda ciddi sıkıntılar söz konusu idi. Öncelikle ziyaretçi olarak otopark için 15₺ ücret ödüyorsunuz, bu CNR da söz konusu değildi. Ulaşım açısından ciddi farklılık yok ancak CNR’ın hem havalimanı yanında oluşu hem de İstanbul doğusuna daha yakın olması açısından daha avantajlı olmasını sağlıyor. Birde şahsen belirmeliyim ki gözlerim CNR daki 5.hol’ü aramadı değil. Sizi fuarda mükemmel el işi mobilyaları ile oldukça etkiliyor. Ancak Tüyap e davetiye sistemi çok başarılı, kayıt olduğunuz takdirde hiç beklemeden giriş yapıyorsunuz.

2016-İSMOB-DOĞTAŞ2

Peki bu fuarda neler gördük?

Daha çok ulusal markaların yer aldığı bu fuarda stantlar geçen sene ki gibi değildi açıkçası. Alfemo yine başarılıydı, TepeHome’u da beğendik, İstikbal ve Bellona klasik stantlarını kurmuşlardı ancak Doğtaş standı kesinlikle CNR da ki etkisinden çok uzaktaydı. CNR daki kapalı mağaza atmosferinden uzak, merak edilebilirliği düşük ve klasik kapı önü müzik ziyafetinden yoksundu.

2016-İSMOB-DOĞTAŞ

Ürünler ve Kreasyonlar

Yeni sezon daha önce tahmin ettiğimiz gibi naturel çizgilerde. Bu stantlara da yansımış Modeller ise ahşaba dönük. Cevizin her tonunu görmeniz mümkün ve buna çoğunlukla antrasit eşlik ediyor. Koltuklar da da doğaya dönüş yaşanıyor. Keten kumaşlar, kilim desenler ve ahşap ayaklar hakim. Ancak metal kombinasyonları konusunda yanılmışız ki Vanessa haricinde görmedik desek yeri var.

2016-İSMOB-ÇİLEK

Sonuç

Önümüzdeki sene muhakkak iki fuarın birleşmesi gerekmekte. Adil metrekareler belirlenip gerekirse kura usulü yerleşim yapılıp iki fuarın birleşmesi gerekir. Aksi halde bu fuardan aldığım izlenim CNR da da yaşanırsa İstanbul Mobilya Fuar organizasyonu bırakın Milano Mobilya Fuarı gibi olmayı, bir dünya fuarı kategorisine girmeyi asla başaramaz.

2016-İSMOB-ALFEMO2

2016-İSMOB-ALFEMO

Bu sebeple kesinlikle mobilyacılar anlaşmalı ve yine tek güç olarak İstanbul Mobilya Fuarını tek elden Dünya’ya duyurmalılar. Çünkü İnegöl üretimi markalaşmamış ancak güzel butik üretimler yapan firmalar ile ulusal markalaşmış firmaların ve el işi yapan 5.holl mobilyacılarının hepsinin bir arada olması gerekmektedir. Ayrıca farklı tarih ve yerde ayrı ayrı yerel reklam yapacaklarına, aynı tarih ve yerde diğer ülkelere reklam yapmaları, yüksek bütçe ayırmaları ile bu fuar Dünya fuarlarından biri olma yoluna girebilir.

Fuara giden ve gideceklere keyifli vakit geçirmeleri dileklerimizle, esen kalınız…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Yeni blok ‘DÜĞÜN’

Yeni blok ‘DÜĞÜN’

0
0
10 Mayıs, 11:43
Olmayan Bisiklet

Olmayan Bisiklet

0
0
19 Nisan, 09:33
Mıknatısın Gücü !

Mıknatısın Gücü !

0
0
18 Nisan, 12:15
Mevsim Salatası !

Mevsim Salatası !

0
0
17 Nisan, 10:53
Dikiş Çalışması !

Dikiş Çalışması !

0
0
16 Nisan, 11:40
Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

0
0
15 Nisan, 09:55
Doğru İletişim

Doğru İletişim

0
0
8 Mart, 20:12
Dünya’yı Açan Anahtarlar

Dünya’yı Açan Anahtarlar

0
0
2 Mart, 19:33