Çocuklar Kardeş Oldu mu ?

Roller Değişirse

Natuzzi İlham Veren Koltuk Tasarımları

Basit Dekorasyon İpuçları

2016 İmob İzlenimleri

Gündem 29 Ocak, 17:44'de eklendi

Yeni yılın iki büyük mobilya fuarını da Mobdizayn olarak atlatmış bulunuyoruz. İki defa Bursa’dan İstanbul’a seyahat söz konusu oldu ancak iki fuarın farklılıklarını ölçmek, yeni sezon trendlerini belirlemek ve sizlerle paylaşmak adına faydalı oldu.

İlk fuar İsmob hakkındaki izlenimlerimizi sizlerle paylaşmıştık. Okumak isterseniz şu yazımıza göz atabilirsiniz. 2016 İsmob İzlenimleri. Ayrıca ismob ve imob neden ayrıldı ve içerikleri hakkında merak ettiklerinizi gidermek için de şu yazımıza göz atabilirsiniz. İsmob mu İmob mu ?

Şimdi gelelim CNR İmob fuarına. Açıkça söylemliyim ki İsmob’a göre birçok artısı vardı. Öncelikle park ücreti yoktu. Bu sorunu eğer seneye yine Tüyap’ta gerçekleştirirlerse çözmeleri gerekir.

imob-hol-bölümler

CNR’ın alışılmışlığı yine bir artı avantaj kesinlikle. Daha önce gezenler için holl geçişleri bilindiği için gezme açısından daha kolay olması önemli artılarından.

Katılımcılar açısından da İmob fuarının artıları vardı diyebilirim. İlk fuarda ulusal markalar klişe ürünlerini lanse ederken bu fuarda ulusal bazda daha az tanınan ancak yerel düzeyde başarılı ve tasarım odaklı üretim yapan firmaların ürünleri daha göz alıcıydı.

Ulaşım açısından ciddi farklılık yok diyebilirim çünkü aradaki mesafe 15 dk bir yol eğer trafik olmazsa.

Son olarak ziyaretçiler açısından da İmob daha hareketliydi. Tabi bunlar benim şahsi analizlerimdir ve sayısal verilere göre konuşmuyorum ancak bunu hissediyorsunuz.

İstanbul Kabartma Haritası Etkileyiciydi

İstanbul Kabartma Haritası Etkileyiciydi

İmob fuarında Trendler Neler ?

Fuarda mobilyalar daha minimalleşmiş. Daha sade tasarımlar ve naturalizm etkili. Önceden bir kaç sayılı firma (Mobi, Casa, Enne, Fuga gibi.) ceviz modeller sergilerken bu sene stantlarda daha fazla ceviz gördüm kesinlikle. Şunu belirtmeliyim ki çok başarılıydılar.

imob-yemek-odası

Artık firmalarımızda gusto gayet başarılı. Şunu anlıyoruz ki ulusal markalara göre yerel butik üretim yapan firmaların ürünlerinde estetik mimariyi kokluyorsunuz.

Koltuk modelleri de mobilya modelleri gibi minimalist ve fonksiyonel. Artık rahatlık olmazsa olmaz öncelik yani yatak ta olsa sandık ta olsa koltuk modellerinde rahatlık ön planda.

Genç odasında ise Çilek mobilyanın olmayışını hissedebiliyorsunuz ancak yine de fonksiyonel genç odası tasarımlarını sergileyen firmalar da vardı.

imob-beşinci-hol

Birde İmob 5.Hol

 

Hemen şimdi yazarken aklıma geldi, bir de İmob fuarında her sene klasikleşmiş bir 5.Hol var ki bu sene de çok başarılıydı. Her fuarda bu hol’ü sona bırakırım ve keyfi gezerim. Bu sefer arnavut kaldırım şeklinde halıfleks serilmiş, sokak lambaları konmuş bir sokakta dolaşıyormuş hissiyatı oluşturmuşlar, kesinlikle başarılıydı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: , , ,
   
Olmayan Bisiklet

Olmayan Bisiklet

0
0
19 Nisan, 09:33
Mıknatısın Gücü !

Mıknatısın Gücü !

1
0
18 Nisan, 12:15
Mevsim Salatası !

Mevsim Salatası !

0
0
17 Nisan, 10:53
Dikiş Çalışması !

Dikiş Çalışması !

0
0
16 Nisan, 11:40
Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

0
0
15 Nisan, 09:55
Doğru İletişim

Doğru İletişim

1
0
8 Mart, 20:12
Eğitimde ‘MONTESSORİ’

Eğitimde ‘MONTESSORİ’

1
0
27 Şubat, 18:53