Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

2013 İMOB

2013-imob

Türkiye ekonomisinin ve mobilya sektörünün kalbi İstanbul’da, bu yıl 9.su düzenlenencek olan mobilya fuarında 2013 konsept mobilyalar podyuma çıkıyor. 2013 İstanbul Mobilya Fuarıyerli ve yabancı bütün mobilya sektör çalışanlarını CNR Expo‘da ağırlayacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da mobilya’nın inovasyon, tasarım ve ekonomisini belirleyecek olan fuar da sektörün önde gelen firmaları yeni tasarımlarını sunarken, mobilya sektörümüz Dünya’ya tanıtılmış olacak.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) liderliğiyle E Uluslararası Fuarcılık tarafından 29 Ocak – 02 Şubat 2013 tarihlerinde 9. su organize edilecek,  “İstanbul Mobilya Fuarı” İMOB 2013, Türk mobilya sektörünün dünyaya açılan kapısı olacak. İstanbul Fuar Merkezi / Cnrexpo’da gerçekleştirilecek İMOB 2013, 173 ülkeye ihracat yapan Türk mobilya sektörünün en güzel örneklerini gözler önüne sermeyi hedefliyor. Kaynak: www.ite-imob.com

Fuar Detayları

Fuara 300’ün üzerinde ziyaretçi 1000’i aşkın marka katılımı gerçekleşecek. Bu yıl 2013 İMOB‘ta 100 bin’in üzerinde ziyaretçi beklenirken sadece Türkiye’de değil Avrupa, Asya ve Ortadoğu mobilya sektörünü ilgilendirmesi açısından fuar yüksek beklentilere cevap vermek durumunda.

imob-2012-den

Önemli bir Anektod

Türk mobilya firmaları genel konsept bütünlüğü yakaladığı için ihracatta ve piyasa da bir adım önde. Yatak odası, yemek odası ve koltuk takımı konsepti ile bir bütünlük sağşnırken bir ev dolusu mobilya tek konteynırda nakil imkanıyla farklılık doğruruyor.

2014 yılı ihracat hedefinin %20’sini İMOB oluşturacak!

2012 yılında 2 milyar dolar ihracat rakamını aşacak olan mobilya sektörü, başta Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere, dünyanın birçok ülkesine gerçekleştirilen ihracat oranıyla da göz dolduruyor. İMOB 2013, bu yıl da diğer yıllarda olduğu gibi mobilya sektörünü farklı bir konseptte buluşturarak, katılımcılarına yepyeni ayrıcalıklar sunmaya devam edecek. Geçen yıl 80.000 kişinin ziyaret ettiği fuara bu yıl 100.000 ziyaretçi bekleniyor. 2014 yılı ihracat hedefinin %20’sinin, yani yaklaşık olarak 480 milyon dolarlık kısmının İMOB sırasında gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

“Türk mobilyası” stili dünyanın gözdesi!

“Türk Mobilyası” akımını yansıtan en özgün ürünleri görmek ve ülkelerinde satmak üzere 100’ü aşkın ülkeden gelecek mobilya profesyonelleri ile satınalma yöneticileri için İMOB 2013 büyük önem taşıyor. Tasarımı ve kalitesiyle farklı coğrafyalarda yoğun ilgi gören “Türk mobilyası” İMOB 2013 ile kapılarını dünyaya açıyor. İşlevselliğiyle öne çıkan, özgün tasarım fikirleriyle hayat bulan mobilyaların sergileneceği İMOB 2013, Türk ve dünya mobilya sektörünün en büyük buluşma merkezi olacak. Özgün çizgisiyle global ölçekte konumunu güçlendiren “Türk mobilyası”nın sergileneceği İMOB 2013, tasarım zirvesine dönüşecek. “Türk Mobilyası”nın yakın coğrafya başta olmak üzere tüm dünyanın gözdesi olması nedeniyle, İMOB 2013’ün ziyaretçi akınına uğraması bekleniyor.  Kaynak: www.ite-imob.com

Neden Türk Mobilyası
Türk mobilya sektöründe, üretici ve perakendeciler dahil 60.000 ‘i aşkın firma hizmet  vermektedir. İstanbul, Ankara, Kayseri, İnegöl ve İzmir Türkiye’nin önde gelen mobilya üsleridir. Yeni yatırımlarla üretim kapasitesi her geçen yıl artan Türkiye, dünyanın 5 kıtasında, 173 ülkesine mobilya ihraç etmektedir.

•   Dünyada bugün üretilen teknoloji, Türkiye’de bugün kullanılır!
Türkiye’deki üreticiler, dünyadaki mobilya teknolojilerini yakından takip ederler. Makine parkurlarını sürekli yeniler, en ileri teknolojiyi kullanırlar.
•   Türk mobilya tasarımı neredeyse, trend orada olacaktır!
Dünyadaki gelişmeleri yakından izleyen Türk mobilya tasarımcıları, her zaman “trendy” tasarımlar üretirler… 35 üniversitede yer alan tasarım bölümlerinde yetişen binlerce genç tasarımcılar sektöre dinamizm katmaktadır. Türk mobilya sektörü dünyada tasarımlarıyla trend olma yolundadır.
•   Kalitesiyle etkileyen tasarımlar; uygun fiyatlarıyla da şaşırtır!
Kaliteli malzeme ve orijinal tasarımlarıyla adından söz ettiren Türk mobilyaları, fiyat / maliyet dengeleriyle dikkat çeker. Mobilyada etkili ve profesyonel bir çalışma içinde olan Türk mobilya firmaları kaliteyi her zaman en iyi fiyatla sunar.
•   Türkiye, tüm pazarların orta noktasındadır!
Avrupa’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Afrika’ya… Türkiye tüm büyük pazarlar için stratejik bir noktadadır.
•   Türk firmaları, hızlı ve zamanında teslimat yapar!
Tüm pazarlara yakınlık, yeni teknoloji ve nitelikli istihdamın verdiği güç, teslimatın da çok hızlı ve zamanında olmasını sağlar.
•   Türk mobilya markaları, konsept bütünlüğü sunar!
Türk mobilya markaları, konsept bütünlüğü içinde, oturma gruplarından yatak odası takımına, yemek odası takımından genç odasına, hatta aksesuarlara kadar geniş yelpazede üretim ve hizmet sunar. Türk mobilya markaları, konsept bütünlüğü içinde, oturma gruplarından yatak odası takımına, yemek odası takımından genç odasına, hatta aksesuarlara kadar geniş yelpazede üretim ve hizmet sunar.

Neden İMOB?
Türkiye’nin ve dünyanın en büyük mobilya fuarları arasında. Mobilya sektöründeki gelişmeleri izleme ve değerlendirme imkanı.

Türk mobilya markaları tasarım, kalite ve uygun fiyat politikaları ile dünya vitrinine İMOB’ta çıkıyor.

İMOB’taki her bir Türk markası yatak odasından yemek odasına, oturma grubundan aksesuarına kadar konsept bütünlüğü sunuyor. Yaşama dair tasarımlar İMOB’da.

Yeni ev yaşam tasarımları ve fikirler yenilikçi markalar ve cesur tasarımcılar tarafından İMOB’ta sergileniyor.

İMOB 2012, 311 katılımcısı ve 80.000’e ulaşan ziyaretçisi ile mobilya sektörüne büyük bir ivme kazandırmıştır.

Ayrıca: 2012 İMOB gözlemlerimiz yazımız için tıklayınız.

Ayrıca: Furniture Fairs in Turkey başlıklı yazımız için tıklayınız.

2013 İMOB oldukça yenilikçi olacağa benziyor. Mobilya ile ilgilenen bütün sektör yönetici ve çalışanlarına başarılar diliyoruz. Fuar’a katılımcı firmalar dileklerini yorum kutularımıza yazabilirler. MobDizayn’ı sadece web değil Facebook, Google+, Twitter ve Pineterst sayfasından da takip edilebilirsiniz

 
14 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir