Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

2013 Ev Dekorasyon Stili

2013 yılı “sıradışı renkler ve ince detayların olduğu ve alternatif markaların sıradışı tasarımları ile ünleneceği bir yıl olacak” diyor Mimar Şebnem Buhara All Decor dergisinde verdiği demeçte. Gerçekten her geçen zaman dekoratif alternatifler çoğalırken, moda kendini bir gömlek daha aşarken bu ivme sürekli hızlanarak devam ediyor.

2013-dekorasyon-trendi

Aynı şekil moda da olduğu gibi mimari ve dekorasyonda da farklı isimlerin öne çıktığını görebiliriz. Özellikle led ışıklandırmalar, el emeği el işi tasarımlar, benzersiz ve duru simgeler öne çıkacak.

2013-dekorasyon-trendleri-2

Sezonda sanatsal doknunuşlar etkisini gösterecek gibi ve yine İç Mimar Fulya Cinisli‘nin dediği gibi zıtlıklar birbirine karışacak biraz karmaşa gündemde olacak gibi.

2013-dekorasyon-trednleri-3

Sürekli sınırlar kalkıyor ve daha cüretkar tasarımlar meydana geliyor işte 2013 te bunları sıklıkla göreceğiz gibi. Tabi tasarım salt görselden ziyade bir amaç uğruna emek yoğunluğudur ki 2013 ev dekorasyon trendinde hayatı kolaylaştıran akıllı tasarımlar ve yüksek fonksiyonel ürünler sıklıkla gündemde olacak.

2013-dekorasyon-trendleri-4

Sonuçta bu dürtü tasarımcılarda daha fazlasını güdülerken, tasarımda farklılık yakalarken sınırları zorlayan bir yıl olacak. Bununla birlikte Mimar Şebnem Buhara, duvar kağıtlarının kullanımının da sınırları zorlayarak tavanlarda da kullanılacağını dile getiriyor.

 
Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir